top of page

HAKKIMIZDA

Bravo Sailing  yelkenciliği ve  amatör denizciliği, meraklısı olan her yaştan bireye ulaştırmayı hedefleyen, aynı zamanda yelkene başlamanın yaşı yoktur mantığı ile yola çıkmış, yelkeni; dileyenin efor harcadığı zevkli bir spor, dileyenin  bir gezi aktivitesi olarak yaşayabileceği şekilde sunan bir aile kuruluşudur. Bravo Sailing  Bodrum'da yelken eğitimi, yatçılık eğitimi (amatör denizcilik ve yelkenli yatçılık), yelken gezileri, konaklamalı yelken eğitimleri gibi alanlarda faaliyet gösterdiği gibi, Yarış takımı ile de yat yarışlarına katılmaktadır. Amacımız yelken sporunun ve amatör denizciliğin daha ulaşılabilir hale gelmesini sağlamaktadır. Bravo Sailing eğitimleri tecrübeli eğitmenler tarafından verilmektedir. Teknelerimiz Bodrum Milta Marina ve Yalıkavak'ta konuşlanmıştır. 

Burak Özer
BURAK ÖZER

1980 yılında, İstanbul’da doğdu. 1987 yılında Galatasaray Klübünde spor hayatına başladı. Milli ve kulüp takımlarıda yüzme branşında çeşitli başarılar ve rekorlar elde etti. 1994 yılından itibaren aynı zamanda yelken sporu ile ilgilenmeye başladı. 

1998 yılında yat yarışlarına katılmaya başladı ve çeşitli başarılar elde etti. Denizci bir aileden gelen Burak Özer küçük yaşlardan itibaren aile teknesiyle seyir tecrübelerine başladı, denize, yelkene ve denizciliğe  gönül verdi. İTÜ Denizcilik Fakültesinden 2002 yılında mezun olan Burak Özer  Uzakyol Kaptanı ve aynı zamanda Türkiye Yelken Federasyonu  ile Türkiye Ulusal Yelken Eğitim Programı (TUYEP) kapsamında, Yelkenli Yatçılık Eğitmenidir. Evli ve iki kız çocuğu babasıdır.

Begüm Güngör Özer
BEGÜM GÜNGÖR ÖZER

1982 yılında, İstanbul’da doğan Begüm Güngör Özer, 1994 yılında Optimist sınıfında yelken hayatına başladı. Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesinde Optimist, Europe sınıflarında ve  420- 470 sınıflarında dümenci olarak yarıştı. 1999-2005 yılları arasında 6 sene üst üste Türkiye Şampiyonu oldu ve  milli takımda  yer aldı. 150’nin üzerinde millilik kazandı.. 2005 yılında öğretim hayatı sebebiyle 470 milli takımdaki yarışçılığını sonlandırdı. 2005-2017 yılları arasında Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesinde; Optimist  sınıfı A-B-C takımları, Optimist sınıfı alt yapı, Laser sınıfı A takımı, 420-470 sınıfı A takımlarında antrenör olarak görev aldı. Fenerbahçe Spor Kulübü’ndeki antrenörlük hayatını 2017 haziran ayında, Optimist Alt Yapı antrenörlüğü iken sonlandırdı.  Antrenörlük kariyeri boyunca birçok ulusal ve uluslararası yarışta kulübü ve milli takım adına antrenörlük yaptı, birçok uluslararası kliniğe katıldı. Bunun yanında yat yarışlarında kadın ve karma ekiplerde dümenci ve taktisyen olarak görev aldı.

Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu olan Begüm Güngör Özer, İyi derecede Fransızca ve İngilizce bilir, evli ve iki kız çocuk annesidir.

bottom of page